ULUSLARARASI İŞ FORUMU (IBF) KONGRESİ NEDİR?

T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Himayelerinde
Müslüman İşadamları Arasında Global İş AğıUluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, yerli ve yabancı işadamlarının katılımıyla her yıl mutat olarak gerçekleştirilen uluslararası bir platformdur.

Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’nin ilki, Pakistan Business Forum tarafından Eylül 1995’te Pakistan-Lahor’da düzenlenmiştir. 2.’si MÜSİAD tarafından 20-22 Kasım 1996 tarihleri arasında İstanbul’da organize edilmiş ve bu organizasyona, 35 ülkeden 441 delege ile ülkemizden 2.500 seçkin katılımcı iştirak etmiştir. Bu başarılı organizasyonun ardından IBF Yönetim Kurulu kararıyla 1997’de IBF-Uluslararası İş Forumu’nun Genel Merkezi, Lahor’dan İstanbul’a alınmıştır.“Müslüman İşadamları Arasında Global İş Ağı” kurulması ilkesinden yola çıkılarak kurulan Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi, dünyadaki tüm Müslüman işadamlarının ortak ticaret ve yatırım ilişkilerini canlandırmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla, 2010 yılında 14.’sünü gerçekleştirdiğimiz Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’ne, 22 ülkeden 36 Yabancı Bakan ve toplam 71 ülkeden 3.402 yabancı işadamı katılmıştır.

Bu sene “İslam Dünyasında Ekonomi ve Siyasette İlerleme Zamanı” temasıyla gerçekleştirilecek olan 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın katılımlarıyla, 11-14 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ile eşzamanlı olarak İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo’da gerçekleştirilecektir.Destekleyen Kuruluşlar