16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi


İslam Dünyasında “Ekonomi ve Siyasette” İlerleme Zamanı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ülkelerinin iş ve gerçek yaşam deneyimleriyle çokuluslu iş projeleri ve temsilci heyetleri ülke brifingleri sunumları gerçekleştirilen kongrede, ayrıca, sektöre özel iş toplantıları ve ikili iş görüşmeleriyle katılan işadamları arasında ticaret hacmini artırmak için çeşitli toplantılar düzenlenmektedir.

İslam dünyasının liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’yle, sanayici ve İİT üyesi ülkeler arasında işbirliği için bir buluşma platformu sunularak, yeni iş açılımları, küresel iş ağları ve ortaklıklar yapmak için fırsatlar sağlanmaktadır.

Bu bağlamda her iki senede bir İSEDAK-İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi toplantılarının devamı olarak düzenlenen kongremiz özellikle İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ülkesi işadamlarının buluşma noktası haline gelmiştir.


2012 yılında İslam Dünyasında “Ekonomi ve Siyasette” İlerleme Zamanı temasıyla gerçekleştirilecek olan 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün katılımları ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın desteğiyle 11-14 Ekim 2012 tarihleri arasında MÜSİAD Uluslararası Fuarı ile eşzamanlı olarak CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.Destekleyen Kuruluşlar